Fűszernövények „más tollából”
Korábbi bejegyzéseinkben már írtunk a fűszernövények kedvező tulajdonságairól, felhasználásukról, tartósításukról és hogy miért jobb választás a friss fűszer, mint a szárított.
Célunk egy olyan ismeretanyag átadása a kedves Olvasó részére, amely a hagyományos és közismert tények mellett új, izgalmas információkkal is szolgál. A mai kor emberének azonban nem könnyű megfelelni; csak akkor tudunk hitelesek lenni, ha az általunk írottak több oldalról is megerősítést nyernek. Éppen ezért mindig érdeklődéssel fogadjuk a más forrásból származó, fűszernövényekkel foglalkozó publikációkat. Ilyen cikkre bukkantunk a minap a HelloVidék oldalán is.
A cím így szól: „Kiderült a nagy fűszer-titok: ezt mindenképp tudnod kell a bolti növényekről”.
A cikk írója, Pais-Horváth Szilvia az angol Mark Diacono nemrég megjelent Herb (magyarul: Fűszernövény) című szakácskönyvéből veszi a fő gondolatokat, és hasznos tanácsokkal látja el az Olvasót a fűszerek mindennapi használatára vonatkozóan.
A könyv szerzője szerint „a szárított gyógynövények gyakran csalódást okoznak, mert nem hozzák a kívánt ízvilágot, ezért ő inkább a friss fűszernövényekre esküszik”. Arra bátorít, hogy fogyasszunk belőlük minél többet, valamint lépjünk túl a megszokott gyakorlatokon és merjünk kísérletezni!
Ha pedig ezt egy olyan neves gasztroíró javasolja nekünk, mint Mark Diacono, aki szakács, kertész és fotós is egyben, akkor egyet kell értenünk vele. A cikket végigolvasva a nagy fűszer-titok nem is titok többé – sőt talán sokak számára eddig sem volt az -, miszerint a fűszernövények bizony fontos szereplői a gasztronómiának, még ha nem is sorolhatók az alapvető szükségletek közé.
Hiszen „nélkülük éppen az a csipetnyi jó, amitől igazán gazdag lesz az ízviláguk, az hiányozna az ételeinkből.”